معرفی منطقه باغجیلار

21 دی 1400
0 نظر

در سالهای اخیر تعداد افرادی که مهاجرت میکنند رو به افزایش میباشد.دلیل این افزایش ،نارضایتی از شرایط زندگی،سرمایه گذاری سود آور،کیفیت زندگی بهتر و ،…میباشد.

دلایل تمایل به سرمایه گذاری در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل داشتن شرایطی از قبیل موقعیت جغرافیایی نزدیک به ایران،رفت و آمد آسان بدون نیاز به اخذ ویزا،فرهنگ نزدیک به ایران،هزینه های کمتر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و زیبایی شهرها ی این کشور باعث شده مقصد بسیاری از مهاجران و توریست ها باشد. به دنبال این افزایش شمار مهاجران خرید خانه در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه هر روزه از طرف ایرانیان رو به افزایش میباشد. چرا که ترکیه گزینه ی اول و آسان برای کسانی که قصد مهاجرت دارند میباشد، تا جایی که آمار خرید خانه در ترکیه، نشان میدهد ایرانیان در صدر این جدول میباشند.
اگر قصد مهاجرت به ترکیه به قصد زندگی،سرمایه گذاری و یا تحصیل دارید قبل از هر کاری کسب اطلاعات مفید در زمینه های مختلف برای شما این امکان را فراهم میکند بدون پرداخت هزینه های اضافی مراحل مهاجرت خود را به درستی طی کنید.هر چه با اطلاعات بیشتری مهاجرت کنید موفق تر خواهید شد زیرا در کشوری با زبان و قوانین متفاوت احتیاج به آگاهی بیشتر و احتیاط بیشتر در تصمیم گیری میباشد
استانبول به دلیل ایده آل بودن شرایط برای زندگی،پیدا کردن کار،تحصیل،امکانات کامل تر نسبت به شهرهای دیکر ترکیه بیشتر مورد توجه مهاجران و توریست ها قرار گرفته است.
در این مطلب از وبسایت aspoint میخواهیم به معرفی یکی از مناطق استانبول بپردازیم.

معنی کلمه باغجیلار

معنی کلمه باغجیلار به باغداران انگور میباشد.در ابتدا این منطقه دهکده ای بوده که مهاجران بلغارستان در آن سکونت داشتند،با گذر زمان و تغییر ساکنان و شکل گیری بافت شهری امروزه به یکی از پرجمعیت ترین مناطق تبدیل شده است. این منطقه که از تجزیه منطقه باکیرکوی تشکیل شده است با رشد و ساخت و سازها تبدیل به یکی از منطقه های صنعتی برتر ترکیه شده است.

موقعیت جغرافیایی منطقه باغجیلار

همانطور که میدانید قسمتی از استانبول در قاره آسیا قسمتی در قاره اروپا قرار گرفته و این موضوع باعث تمایز این شهر تاریخی و محبوب شده است
منطقه ی باغجیلار در قسمت اروپایی استانبول میباشد.
این منطقه از فسمت جنوبی با باکیرکوی و باهچلی اولر،از قسمت شمالی با آرناووتکوی و اسنلر،از قسمت شرقی با ایوب و از قسمت غربی با کوچوک چکمجه در همسایگی میباشد.فاصله این منطقه تا مرکز شهر حدود ۳۰ دقیقه میباشد
در واقع این منطقه بین دو بزرگراه E5 و TEM و ناحیه مرمره قرار گرفته است.

محله های معروف منطقه باغجیلار:

  • محله دمیرکاپی (Demirkapi mahallesi)
  • محله گونشلی (güneşli mahallesi)
  • محله ییل (yıl mahallesi)
  • محله کمال پاشا (kemalpaşa mahallesi)
  • محله باربارُس (Barbaros mahallesi)
  • محله باغلار (baglar mahallesi)
  • محله تموز(Temmuz mahallesi)
  • محله گُز تپه(Göztepe mahallesi)

حمل و نقل منطقه باغجیلار

به لطف عبور بزرگراه های اصلی استانبول از منطقه باغجیلار به راحتی میتوان به قسمت های مختلف شهر دسترسی پیدا کرد
وجود خط مترو M3 و تراموا در این منطقه باعث شده رفت و آمد آسانی داشته باشد.همچنین اتوبوس ها و دلموش ها که در داخل محله ها فعالیت دارند رفت و آمد را تسهیل بخشیده است.
در مجموع منطقه باغجیلار دارای سیستم حمل و نقل عالی به منطقه های مختلف شهر میباشد.